Farma s přesahem
Pomáháme vám dotknout se přirozenosti

„Bude to úžasné, budeme chovat ovečky, kozy, králíky, slepičky, koně a poníky, lamy a prasata a všechno další, co jen půjde!“

Tak zněla naše prvotní vize. Všechno nebo nic.

Jako první jsme si pořídili ovce, abychom s brzkým nákupem koní zjistili, pro co nám skutečně hoří srdce. Přestože se nám zanedlouho narodilo jehňátko, což se našich srdcí přecejen dotklo, ovce jsme věnovali dál a rozhodli se plně věnovat tzv.horsemanshipu. Horsemanship je vztah mezi koněm a člověkem, popřípadě jezdcem. Zahrnuje veškerou komunikaci s koněm, péči o něj, práci s ním a i tu nejčervenější třešničku na dortu, kterou je svezení se či jízda na koňském hřbetu.

Naším cílem je vytvořit prostředí, ve kterém se koně budou cítit skvěle, bezpečně a milovaně, a budou si tak užívat naši společnou práci a svůj život celkově.

Tyto koně mohou dále sloužit i vám, a to jako společníci v rámci neobvyklých procházek, společně stráveného času nebo vyjížděk.

koně ve Světakraji

 

Abychom to celé zbytečně nenatahovali a nenapínali vás, dovolte nám stručně a jasně představit naše výhradně koňské zvířectvo, které si u nás můžete prohlédnout, vyhřebelcovat, pomazlit a zkusit si s ním práci ze země či ze sedla.

Tohle různorodé stádo najdete na našich rozlehlých pastvinách, kde mají koně neustálý přístup k pastvě, vodě a příjemnému stínu a úkrytu v přístřešku a každý den jsou individuálně přikrmováni. S každým koněm pracujeme pravidelně, v průměru 5x týdně a v rozsahu jejich práce najdete procházky, práci ze země, na kruhovce, zapřahání a samozřejmě práci pod sedlem.

Pas Sans Toi

francouzský klusák

Pas je kobyla plemene francouzský klusák, jejíž francouzské jméno v překladu do češtiny znamená „Ne bez Tebe“. U nás jí říkáme „Peší“, „Pešinko“ nebo třeba „Pas“ a milujeme jí. S dokonalým klidem a oddaným srdcem se ráda stane průvodcem i na vaší cestě koňským světem. 

Afrodita

vyjížďka na koni dítě

Afroditě neřekneme jinak než Ditka, Dita nebo Ditule. Na jednu stranu svérázná, avšak zároveň laskavá a velmi ochotná kobyla plemene český teplokrevník sveze naprosto každého. Velmi ráda pracuje ze země a zaklusat či zacválat si na ní může i úplný začátečník.

Charlie

Hřebec Irského Coba

Charlie je hřebec plemene irský cob narozený v dubnu 2023. Vzhledem ke svému věku je samozřejmě ještě neobsedlý, ale je možné se s ním pomazlit, vyčistit jej i jej vzít na procházku. Naším cílem je mít z tohoto krasavce chovného hřebce.

Surprise Little Lena

Honosné jméno této krásné na první pohled bílé, ale ve skutečnosti mírně našedlé kobylky u nás na pastvinách nezaslechnete. Nikdo jí totiž neřekne jinak než Pepr nebo Pepa, případně Pepina. Pepr je 12letá kobyla plemene americký Quarter Horse a je maminkou našeho hřebečka Wupího. Dokonalá pro vaše začátky s koňmi – sveze i to nejmenší dítě. 

Woaphe

Americký Quarter Horse

Dávno už není tak maličký jako na této fotce, kde byl 14 dní starý 🙂 Přesto je však stále stejně přítulný a roztomilý. „Wupí“, jak mu říkáme, je hřebeček plemene American Quarter Horse narozený v dubnu 2023. Aktuálně s ním chodíme na procházky, mazlíme se a čistíme ho, a to všechno si s ním můžete vyzkoušet i vy. 

Borůvka

focení s koňmi

Borůvka je naše láska na druhý pohled. Tato šestiletá shetlandská ponička se nám nejprve příliš nelíbila, ale pak jsme si řekli, že to s ní zvládneme. Když dorazila, měla velkou nadváhu a zároveň v nepořádku kopyta. Na všem postupně pracujeme, Borůvku zaměstnáváme a ona nám to oplácí svojí ochotou, přívětivostí a pracovitostí. Svézt se na ní může každé malé dítko a samostatně vést ji zvládne každý rodič.

Merula

Merula

Merula je 16i letá kobyla plemene český teplokrevník s výborným původem a sportovní minulostí. Merča, jak jí říkáme, moc ráda skáče a za sebou má parkurovou kariéru. Je dominantní, potřebuje pevnou ruku, ale miluje práci všeho druhu. Má dobré srdce a pro svého člověka udělá mnoho. 

Elizabeth

paint horse

Eliška je mladá sedmiletá kobyla plemene amerického paint horse zkříženého s klusákem. Práce s ní nikdy nebyla snadná, ale výsledky vždy stály za to. Eliška je báječný, inteligentní, ochotný a velmi kontaktní kůň, který zbožňuje možnost mít „svého“ pána, kterému může věřit. I Vy si jí zamilujete.

Karoline Joy

irský cob

Ač to zní neuvěřitelně, Karoline Joy, které říkáme výhradně „Káča“, „Kačka“ nebo „Kačena“ je ještě stále hříbě. Na jaře 2023 jí budou tři roky, a tak se pomaličku polehoučku chystáme na obsedání. V létě se tedy na téhle čerké krásce plemene irský cob budete moci svézt i vy! 

Vytvořeno s láskou a vděčností ve Světa(k)raji
©Perfect World s.r.o.
Rok 2023


Ostatní projekty Perfect World s.r.o.